Przeciwstarzeniowa Radiofrekwencja Mikroigłowa

Zabieg termoliftingu stanowi doskonałą alternatywę dla inwazyjnych zabiegów medycyny estetycznej.

Praca z urządzeniem Rubica Thermofrax RF charakteryzuje się osiągnięciem szybkiego efektu, przy bardzo krótkim okresie rekonwalescencji. Klientka może wrócić do pełnej aktywności już na następny dzień po zabiegu.

Zabieg termoliftingu polega na znieczuleniu powierzchni skóry poddawanej zabiegowi, a następnie wprowadzeniu bardzo cienkich igieł na głębokość 0.5 do 3.0 mm , jednocześnie łącząc nakłucie z emisją fali radiowej, która nagrzewa powierzchnię skóry wokół igieł.

Termolifting wykorzystuje zdolności regeneracyjne organizmu. Nakłucie skóry, jak i jej podgrzanie powoduje częściowe uszkodzenie struktury skóry, co z kolei jest silnym bodźcem stymulującym do regeneracji. W miejscu zniszczonej powstaje nowa, prawidłowej budowy tkanka.

Frakcyjna RF mikroigłowa daje możliwość bardzo precyzyjnego wykonywania zabiegu, co do głębokości nakłuć i mocy. Dzięki temu, za pomocą tego urządzenia można uzyskać bardzo dobry efekt przy krótkim czasie gojenia. Efekty odmładzania skóry widoczne są u większości osób od razu po zabiegu.

Następuje wówczas stymulacja powstawania nowego kolagenu, skręcania się i zagęszczania jego włókien oraz budowania między nimi nowych wiązań.

Dzięki odbudowie kolagenu skóra staje się gęściejsza i bardziej sprężysta. Dodatkowo efekty napięcia skóry ujawniają stopniowo w ciągu 3 miesięcy od wykonania zabiegu. Aby uzyskać długotrwały efekt, zaleca się dwu- lub trzykrotne powtórzenie zabiegu w miesięcznych odstępach.